Jak to vše začalo...

K astronomii jsem se dostal už v době, kdy mi bylo zhruba osm let. S mým dědou, který bydlel blízko Petřínské hvězdárny, jsem pravidelně chodili na večerní pozorování. Fascinovali mne ty velké dalekohledy a jejich zvětšení. Po nějaké době jsem dostal můj první dalekohled, už si přesně nepamatuji konkrétní informace, ale jednalo se o refraktor Buschnell s objektivem 70mm.

Takto začalo mé skutečné pozorování. Nejprve to byl Měsíc a jeho krátery, později Jupiter s jeho měsíci a v té době byla opozice Marsu. Pamatuji si, jak jsem do noci seděl u dalekohledu a sledoval i s takto malým dalekohledem povrch Marsu a jeho polární čepičky.

No a pak přišla puberta, takže astronomie šla úplně stranou....

K astronomii a potažmo už k astrofotografii jsem se vrátil před rokem, tj. v roce 2016, kdy jsem si pořídil dalekohled Newton 150/1400 a začal opět pozorovat. Už v začátcích jsem experimentoval s focením povrchu Měsíce přes mobil, ale věděl jsem, že u této metody rozhodně nezůstanu. A tak jsem postupně dokupoval vybavení, které mám dnes.

Myslím si, že za ten rok, co se tomu věnuji jsem udělal celkem slušný pokrok a astronomie a astrofotografie se stala mojí vášní!...

© 2017 Desarch ateliér,  Václavské náměstí 1, Praha, 110 00
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky