Jak to vše začalo...

K astronomii jsem se dostal už v době, kdy mi bylo zhruba osm let. S mým dědou, který bydlel blízko Petřínské hvězdárny, jsem pravidelně chodili na večerní pozorování. Fascinovali mne ty velké dalekohledy a jejich zvětšení. Po nějaké době jsem dostal můj první dalekohled, už si přesně nepamatuji konkrétní informace, ale jednalo se o refraktor Buschnell s objektivem 70mm.

Takto začalo mé skutečné pozorování. Nejprve to byl Měsíc a jeho krátery, později Jupiter s jeho měsíci a v té době byla opozice Marsu. Pamatuji si, jak jsem do noci seděl u dalekohledu a sledoval i s takto malým dalekohledem povrch Marsu a jeho polární čepičky.

No a pak přišla puberta, takže astronomie šla úplně stranou....

K astronomii a potažmo už k astrofotografii jsem se vrátil před rokem, tj. v roce 2016, kdy jsem si pořídil dalekohled Newton 150/1400 a začal opět pozorovat. Už v začátcích jsem experimentoval s focením povrchu Měsíce přes mobil, ale věděl jsem, že u této metody rozhodně nezůstanu. A tak jsem postupně dokupoval vybavení, které mám dnes.

Myslím si, že za ten rok, co se tomu věnuji jsem udělal celkem slušný pokrok a astronomie a astrofotografie se stala mojí vášní!...